Zmiany w kwarantannie, krótsza izolacja, powrót do szkół – informacja ze strony Gminy Łomianki

Zmiany w obostrzeniach.

Zmiany zasad izolacji i kwarantanny

Od 11 lutego zniesiona zostaje kwarantanna z tzw. kontaktu.  Zwolnienie będzie dotyczyło także osób, które obecnie przebywają na kwarantannie z tego powodu.

Jeśli przebywasz na kwarantannie z kontaktu, zostaniesz poinformowany o jej zakończeniu SMS-em. Do tego czasu nie jesteś zwolniony z kwarantanny.

Od 15 lutego zapowiedziano kolejne zmiany:

• izolacja będzie trwała 7 dni;
  • kwarantanna dla współdomowników będzie trwała 7 dni – tyle, co okres izolacji osoby chorej i nie będzie już przedłużana po zakończeniu izolacji chorego dla jego współdomowników.

Specjalne rozwiązania dla medyków i służb, umożliwiające skrócenie kwarantanny i izolacji pozostaną bez zmian: przeczytaj więcej o zasadach:

Powrót do nauki stacjonarnej

21 lutego wszyscy uczniowie wracają do szkół. Ferie szkolne pozostają bez zmian.

Ochrona zdrowia

Aktualna sytuacja pozwala na zwiększenie możliwości leczenie pacjentów w innych zakresach niż w związku z COVID-19.  5 tys. łóżek covidowych zostanie przywróconych dla innych pacjentów.