Zbiórka dla mieszkańców Chersonia

Od 27.02. do 6.03.2023 r w Łomiankach zbieraliśmy artykuły spożywcze, higieniczne i odzież dla rodzin w Chersoniu, które mieszkają najbliżej mostu Krymskiego i są pod ciągłym ostrzałem. Dociera tam bardzo mało Wolontariuszy, stąd przez Stowarzyszenie „VIDES”, zostaliśmy poproszeni o pomoc. Czasu było mało ale zaangażowanie rodzin z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek im. Aniołów Stróżów, z Oratorium św. Jana Bosko w Łomiankach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach przeszło nasze oczekiwania. Szanowni Państwo, przyjmijcie wyrazy wdzięczności i uznania za Waszą ogromną wrażliwość, umiejętność dzielenia się i wielkie zaangażowanie, dzięki któremu wielu rodzinom przywrócimy choć trochę NADZIEI. Przygotowaliśmy 60 jednakowych paczek dla 37 konkretnych rodzin, tak by liczniejsze rodziny otrzymały więcej pomocy. Mamy nadzieję, że przynajmniej przez miesiąc te rodziny będą miały zaspokojone najpilniejsze potrzeby, poza potrzebą bezpieczeństwa, której nie jesteśmy w stanie im dać. Wszystkie rodziny, które zadeklarowały pomoc, przekazały dary. Brakujące artykuły zostały zakupione ze środków Stowarzyszenia „VIDES”.

s. Bernadeta Puzynowska