X Bieg Pamięci Narodowej

10 września 2022r. odbył się X Bieg Pamięci Narodowej organizowany przez Urząd Miejski i Szkołę Podstawową nr 1 w Łomiankach. Jak co roku uczestnicy nas nie zawiedli i liczną grupą 180-ciu osób pojawili się na starcie. Wydarzenie uświetniła obecność Pana Generała rezerwy Stanisława Woźniaka oraz Pana kombatanta – Sylwestra Piechowskiego, którzy uroczyście otworzyli imprezę. Nie zabrakło również łomiankowskiej Policji i Straży Miejskiej, którzy czuwali nad przebiegiem imprezy.

Uczestnicy wystartowali w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas IV-VI, uczniów klas VII-VIII oraz młodzieży licealnej i dorosłych. Wszyscy powitani zostali na mecie gromkimi brawami i medalami za uczestnictwo. Najlepszym zostały wręczone nagrody przez Panią Burmistrz Łomianek Małgorzatę Żebrowską- Piotrak, Panią Wiceburmistrz Annę Chomę i Panią Dyrektor SP1 Magdalenę Zalewską.

Na wszystkich przybyłych czekało ognisko z pieczeniem kiełbasek.