WIRTUALNY LABIRYNT WIEDZY

Podczas pierwszych zajęć rozwijających uczniowie klas V  nauczyli się programować podstawowe ruchy robota, wydawać dźwięki, zmieniać barwę czułek oraz oczu Photona. Poznali  także pojęcie funkcji i nauczyli się wykorzystywać ją w celu skrócenia ułożonego programu. Odkryli zasady działania czujników, które umożliwią interakcję z robotem. Długopisy 3D, które uczniowie wykorzystali na zajęciach, zmieniały rysunki w przestrzenne obiekty, a efekty pracy widoczne były już po kilku minutach.  Wykonali oni  breloczki w kształcie „koniczynki na szczęście” używając  filamentów, które są materiałem do druku 3D. Zajęcia były okazją do integracji uczniów, uczenia cierpliwości, planowania, współpracy, rozwijania kreatywności, wyobraźni przestrzennej i artystycznej. Roboty Photony oraz długopisy 3D zostały zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości.

Małgorzata Lazarska

#laboratoriaprzyszlosci