Warsztaty w Bibliotece

29 maja 2024 r. w Bibliotece w Łomiankach odbyły się warsztaty komiksowe prowadzone przez Zbigniewa Masternaka. W wydarzeniu uczestniczyła klasa 5 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać różnorodne techniki tworzenia komiksów. Prowadzący, Zbigniew Masternak, z pasją opowiadał o procesie tworzenia fabuły, kreacji bohaterów oraz o technikach rysunku. Następnie uczniowie sami spróbowali swoich sił w tworzeniu własnych komiksów.

Po zakończeniu części praktycznej, prowadzący omówił prace uczestników, udzielając cennych wskazówek i pochwał. Na koniec odbyło się głosowanie na najlepszy, według dzieci, komiks. Najwięcej głosów zdobyła praca jednego z uczniów, który w nagrodę otrzymał od Zbigniewa Masternaka książkę.

Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale również inspirującą lekcją, która rozwijała kreatywność i wyobraźnię młodych uczestników. Dzieci wróciły do szkoły  z nowymi umiejętnościami i zapałem do dalszego tworzenia własnych komiksów.