Warsztaty profilaktyczne w naszej szkole

W dniach 20. – 24.03.2023r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 0-VIII. Warsztaty przeprowadzili trenerzy z Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego ,, Genesis”.  Młodsi uczniowie dowiedzieli się, czym są emocje, uczucia, w jaki sposób zminimalizować zachowania agresywne. Uczniowie klas starszych uzyskali rzetelną wiedzę na temat  negatywnych skutków stosowania używek i uzależniania się, poznali  również alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Uczestnicy  zapoznali się także ze zjawiskiem depresji, szukali  odpowiedzi na trudne pytania: Czym jest poczucie własnej wartości? Czy słowa mają moc? Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Bardzo chętnie udzielali odpowiedzi na formułowane przez trenerów pytania, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, z zaangażowaniem wcielali się w role. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i  przemyślanych decyzji w przyszłości.

Joanna Jaworska