Topienie eko – marzanny

Wiosna to bardzo piękna i długo wyczekiwana pora roku, dlatego jej pierwsze dni są zawsze bardzo radosne. 21 marca 2024 r. uczniowie z klas II wzięli udział w wiosennym spacerze podczas, którego  pożegnali Zimę i powitali Wiosnę. Zaczynająca się w kalendarzu nowa pora roku to doskonała okazja do uświadomienia dzieciom wielkiego bogactwa budzącej się do życia przyrody. Po zimowym śnie budzą się zwierzęta, rośliny, a my właśnie tego wyjątkowego dnia chcieliśmy obudzić Wiosnę. Przygotowania do tej uroczystości odbywały się już wcześniej poprzez wykonanie przez dzieci Marzanny symbolizującej odchodzącą Zimę. Kiedy już nadszedł ten dzień, w uroczystym korowodzie z Marzanną pożegnaliśmy Zimę wrzucając słomiana kukłę do rzeki. Dzieci powróciły do swoich klas z szerokim uśmiechem i nadzieją, że ciepłe dni i słoneczna pogoda zawita do nas już na dłużej.

Małgorzata Lazarska

Aleksandra Majewska