ŚWIATOWY DZIEŃ AUTYZMU

2 kwietnia to Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony w 2008 r. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat autyzmu i budowanie wrażliwości społecznej w tym zakresie. W poniedziałek  w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W tym wyjątkowym dniu symbolem solidarności z autystami jest kolor niebieski. Nasi uczniowie pokazali tę solidarność poprzez swój ubiór. Na korytarzach szkolnych  była przygotowana gazetka, niebieskie żarówki i plakaty związane z tym zaburzeniem. Oddziały przedszkolne utworzyły napis ,, AUTYZM” na sali gimnastycznej. Miały również okazję przekonać się jak odbierają świat dzieci z autyzmem poprzez  ułożenie klocków  w rękawicach narciarskich oraz   wykonanie  zadania matematycznego  słuchając muzyki. Nawet najmłodsi dołączyli do nas z niebieskimi balonikami .W trakcie zajęć  przeprowadzane były rozmowy na podstawie obejrzanych filmów.Wspólnie daliśmy znak społeczeństwu, że rozumiemy, akceptujemy i jednoczymy się z osobami z autyzmem.

Koordynatorami działań byli nauczyciele wspomagający:

Kamila Kacprzak

Marta Murawska