SuperMoc Ca

Dnia 4 października 2023 roku odbyły się warsztaty żywieniowe – SuperMoc Ca, w których brały udział dwie klasy.

Celem warsztatów było uświadomienie uczniom jak ważny jest wapń w naszej diecie, w jakich produktach występuje i jakie jest jego dzienne zapotrzebowanie dla młodego organizmu. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dzieląc się wcześniej zdobytą wiedzą   na temat tego pierwiastka.

Podczas warsztatów wręczono dyplom i pogratulowano uczennicy naszej szkoły Amelii z klasy 5  za zdobycie wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie: JEŻ-owe inspiracje: 12 mocy w 12 miesięcy. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu projektu kalendarza na rok 2024 z uwzględnieniem informacji dotyczących prawidłowego odżywiania. W konkursie brało udział ponad 2000 szkół z całej Polski.

Amelko, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Karolina Salwowska