Ślubowanie kl. I

7 października 2022r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klas I Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach.

W uroczystości brali udział bohaterowie dnia dzisiejszego, czyli uczniowie klas pierwszych, ich wychowawcy, Dyrektor szkoły Magdalena Zalewska, Wicedyrektor Joanna Romanowska, Przewodniczący Rady Rodziców Grzegorz Umięcki oraz Rodzice. Tak ważny dla całej społeczności szkolnej dzień uświetnił swoją grą na fortepianie Dyrektor Szkoły Muzycznej Lucjusz Pinkosz. Mieliśmy również okazję wysłuchać wykonania jego podopiecznych.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, jak również być serdecznymi dla swoich kolegów i koleżanek. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny.

Na koniec odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas pierwszych, po której wręczone zostały im małe upominki. Po skończonej akademii dzieci wraz z rodzicami udały się na słodki poczęstunek do sal lekcyjnych. W otoczeniu swoich rodziców otrzymali od wychowawcy tarczę, legitymację oraz prezent ufundowany przez Radę Rodziców prężnie działającą w naszej szkole.