PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ODDZIAŁACH PRZEDSZKOLNYCH

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca  zgodnie  z tradycją dzieci pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Była ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa Panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę. Mamy nadzieję, że wiosna posłucha przedszkolaków i zostanie z nami na dobre. W tym dniu także w strojach obowiązywały wiosenne barwy – kolor żółty i zielony. Wiosna to również czas wzrostu roślin i ich sadzenia. W pierwszy dzień wiosny dzieci z oddziału przedszkolnego bawiły się w ogrodników. Zasadziły w doniczkach wiosenne kwiatki. Dzięki takim doświadczeniom lepiej zapamiętają, że wiosna to czas upraw. Regularnie dbając o swoje rośliny przyswoją sobie podstawową wiedzę ogrodniczą.  Z tej okazji dzieci wykonały również prace plastyczne różnorodnymi technikami.

21 marca obchodziliśmy także Dzień Kolorowej Skarpetki – czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, który jest obchodzony co roku w naszej szkole. Tego dnia wszyscy założyliśmy  dwie kolorowe skarpetki,  nie do pary.

Joanna Jaworska

Wioleta Przybyłowicz