OPERACJA CZYSTA RZEKA

Operacja Czysta Rzeka to ogólnopolska akcja sprzątania rzek, jezior, zalewów, zbiorników i cieków wodnych wymagających usunięcia zalegających tam odpadów.

W sobotę 22 kwietnia uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przekonali się, co to znaczy chronić środowisko w praktyce. Celem było posprzątanie terenów Rezerwatu Przyrody Jezioro Kiełpińskie. Pogoda tego dnia nam sprzyjała, a frekwencja przerosła nasze oczekiwania! Przygotowany na zebrane odpady kontener bardzo szybko się zapełnił, co dowodzi skuteczności zaangażowanych, ale niestety również tego jak bardzo zaśmiecony jest Rezerwat.

Jestem przekonana, że udział naszych uczniów w akcji z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego i potrzebę dbania o nasze wspólne dobro.

Bardzo dziękuję uczniom oraz wszystkim uczestnikom wydarzenia  – za wasze zaangażowanie i ciężką pracę.

„Odwaliliście kawał dobrej roboty”.

Dziękuję i do zobaczenia następnym razem!

Małgorzata Lazarska