OMNIBUS – tradycją szkoły w Łomiankach

Był sobotni kwietniowy poranek, gdy przed dziewiątą rano można było zobaczyć dzieci, które w towarzystwie opiekunów kierowały się do naszej szkoły. To finaliści XIII Gminnego Konkursu Wiedzy Ogólnej ,,Omnibus”. Spotkali się tu, aby zawalczyć o miano ,,Omnibusa  2023”.

Równo z wybiciem godziny dziewiątej, uczniowie przystąpili do rozwiązywania zadań z rożnych dziedzin nauki. Dzieci musiały wykazać się znajomością literatury, ortografii i gramatyki, umiejętnościami matematycznymi i wiedzą przyrodniczą. Oprócz tego trzecioklasiści mieli zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi kultury i sztuki. Choć organizatorki konkursu przeznaczyły 45 minut na rozwiązanie trzydziestu finałowych zadań, to pierwsi uczestnicy oddawali kartki z odpowiedziami już po 20 minutach.

Po sprawdzeniu wszystkich kart, komisja wyłoniła zwycięzców. Pierwsze miejsce i tytuł ,,Omnibusa 2023’ zdobyła Hanna –  uczennica klasy 3a ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach. Drugie miejsce – Nikodem ze Szkoły Podstawowej w Dziekanowie Polskim. Zdobywczynią trzeciego miejsca została Agata – uczennica klasy 3c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy im dalszych sukcesów w zdobywaniu i poszerzaniu wiedzy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za przybycie i chęć zmierzenia się z nowym wyzwaniem, jakim był sobotni finał konkursu. Jak co roku, składamy serdeczne podziękowania nauczycielkom z klas trzecich ze szkół w Dziekanowie Polskim, Dziekanowie Leśnym i Sadowej za pomoc w przeprowadzeniu pierwszego – szkolnego etapu konkursu.

Agnieszka Andrzejewska

Agnieszka Borowska – Syta