Odwiedzenie grobu Patronki

2 listopada br. w Dzień Zaduszny uczniowie klasy 2 d wybrali się na wyjątkową lekcję historii, odwiedzili Warszawskie Powązki. Na Powązkach Wojskowych/Komunalnych odwiedzili groby ważnych i zasłużonych dla Polski  osób: pisarzy, polityków, sportowców, żołnierzy z różnych okresów walk o wolność i niepodległość. Zapalili znicze na grobie  Mikołaja Bołtucia generała, który zginął podczas bitwy po Łomiankami we wrześniu 1939 roku oraz grobie wielkiej polskiej lekkoatletki Ireny Szewińskiej. Następnie udali się na Stare Powązki gdzie głównym celem było odwiedzenie grobu Patronki naszej szkoły Marii Kownackiej. Uczniowie posprzątali  grób Patronki, położyli wiązankę zakupioną przez Radę Rodziców od wszystkich uczniów naszej  szkoły oraz zapalili znicze. Na Starych Powązkach uczniowie dowiedzieli się gdzie pochowani są Rodzice Fryderyka Chopina, Moniuszko, Wieniawski.  Z dużym zainteresowaniem uczniowie przyglądali się i odczytywali stare nagrobki.

Ta wyjątkowa lekcja historii zostanie w pamięci na długo.

Agnieszka Żelasko