Motylówka – ŁMP 2022 – informacja ze strony Gminy Łomianki

Motylówka to kolejny projekt, który powstał w ramach ŁMP 2022. Enklawy dla motyli zostały wykonane przy: Intrgracyjnym Centrum Dydaktyczno-Sporowym, Szkole Podstawowej nr 1, ul. Warszawskiej 122 i skwerze przy al. Chopina. Pomysłodawcą projektu jest radna miejska Agnieszka Gawron-Smater.

We wszystkich miejscach posadzono rośliny wabiące motyle i owady m.in. budleje Dawida, lilaki karłowe, lawendy, szałwię omszoną,  jeżówki w rożnych kolorach, liatry kłosowe, macierzanki, floksy szydlaste, krwawniki, kłosowce, perowskia, rozplenice, kocimiętki, oregano, pysznogłówki. Przy każdej „Motylówce” dodatkowo powstały domki – schronienia dla motyli oraz tablica informacyjna, dzięki której samemu będzie można zidentyfikować obserwowane gatunki.

Budki w ramach projektu wykonywali uczniowie z  SP nr 1 przy pomocy Fundacji KIM.