„MIKOŁAJKI NA SPORTOWO”

Jak co roku w naszej szkole odbyły się zawody sportowe dla najmłodszych uczniów pt; „Mikołajki na Sportowo”. Ten dzień okazał się być szczególnym zarówno dla każdego dziecka jak i dla nas – nauczycieli. Uświadamiamy najmłodszym jak można aktywnie spędzać czas wolny z rówieśnikami oraz wychowawcami w sobotnie przedpołudnie.
Impreza odbyła się 9 grudnia 2023 roku w hali sportowej. Zawody zostały przygotowane oraz przeprowadzone przez nauczycieli wychowania fizycznego przy współudziale wychowawców i uczniów ze szkolnego wolontariatu. Uczestnicy zawodów po przywitaniu i gorącej rozgrzewce przystąpili do sportowych zmagań – oczywiście zgodnie z zasadą „fairplay”. Uczniowie przy świątecznej muzyce, na hali ozdobionej choinkami, łańcuchami, bałwankami gorąco byli zachęcani do sportowej rywalizacji. Zagrzewani gromkimi brawami oraz głośnymi okrzykami z uśmiechami na twarzach podejmowali kolejne sportowe zmagania.
Uczniowie po zakończonych konkurencjach w oczekiwaniu na podsumowanie sportowej rywalizacji obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczennic klas starszych. Dziewczęta specjalnie na tę okazję przygotowały krótkie układy gimnastyczno-taneczne. Ze względu na ten szczególny dzień, jego charakter i cel zwieńczeniem imprezy było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który to każdego uczestnika zawodów obdarował prezentem.
Wszystkim sportowcom gratulujemy wspaniałej, sportowej postawy, uczciwej rywalizacji oraz
uzyskanych wyników.
Do zobaczenia za rok!