Międzynarodowy dzień jeża

„Tupie w trawie jakiś zwierz,

Toż to drepcze mały jeż,

Gdy się zbliżysz stroszy igły,

Nie da się pogłaskać nigdy”.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Jeża”, który przypada na dzień 10 listopada odbyły się zajęcia dotyczące jeży i ich ochrony. Dzieci z klasy 1 poznały zwyczaje tych zwierząt, dowiedziały się, dlaczego należy je chronić, jaką rolę pełnią w środowisku, co im zagraża i jak im pomóc. Następnie przeszliśmy do działania. Wykorzystując materiały zakupione w projekcie edukacyjnym „Laboratoria przyszłości” wykonaliśmy zabawnego jeżyka. Potem wspólnie zrobiliśmy domek dla jeża i ustawiliśmy go w ustronnym miejscu naszego szkolnego ogrodu, gdzie Tup-Tuś spokojnie będzie mógł przeczekać zimę. Na zakończenie tego wspaniałego dnia dzieci wysłuchały wyjątkowej opowieści o przygodach małego jeżyka, o umiejętności wybaczania, o potrzebie bycia dobrym człowiekiem.

Małgorzata Lazarska

#laboratoriaprzyszłości