LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU

23 stycznia mieliśmy niezwykłą przyjemność kolejny raz gościć w naszej szkole Pana Henryka Ratyńskiego – kombatanta i historyka. Tym razem zaszczycił swoją obecnością uczniów klasy IV c i VI c podczas lekcji w Izbie Pamięci, która w ciekawy sposób przybliżyła im historię małej ojczyzny – Łomianek oraz dramatycznych wydarzeń II wojny światowej. Ogromna wiedza historyczna, doświadczenie i niebywała elokwencja Naszego Gościa były niezapomnianą lekcją historii i patriotyzmu. Historii, którą nie tylko trzeba znać, ale i ciągle przypominać, ponieważ jest najlepszą nauczycielką życia.

Serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi Ratyńskiemu za przyjęcie i tym razem naszego zaproszenia do szkoły. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za dzielenie się swoją wiedzą  i poświęcony nam czas.

Uczniowie wraz z wychowawcami