Kosmos

O kosmosie wiemy zazwyczaj niewiele, bo wydaje się on być czymś odległym i tajemniczym. Od zarania dziejów, ludzie patrząc w niebo zastanawiali się: Co to takiego? Czym jest ta wielka przestrzeń która nas otacza? Uczniowie klas 6 na lekcjach geografii zgłębiali swoją wiedzę i zainteresowania na temat kosmosu. W rezultacie każdy uczeń przygotował ważne informacje i ciekawostki  na temat wybranej planety Układu Słonecznego. Iza, uczennica klasy 6 własnoręcznie stworzyła przepiękną pracę przestrzenną przedstawiającą Układ Słoneczny. Pracę wykonała z niezwykłą precyzją, gdyż uwzględniła  w niej  skalę, odległość planet od słońca, ich kolorystykę oraz skale promieni wszystkich planet naszego Układu Słonecznego. Od razu widać było, że planety gazowe są dużo większe od skalistych i że znajdują się bardzo daleko od Słońca. Korzystając z aplikacji „Smarty 4D” uczniowie mogli obejrzeć ze wszystkich stron każdą planetę, a nawet zajrzeć do jej wnętrza. Okulary VR pozwoliły nam spojrzeć na Ziemię z Księżyca, podziwiać całkowite  zaćmienie Księżyca w Platamonas (Grecja) z czerwca 2011 roku, oraz przyjrzeć się łazikom księżycowym LRV, które brały udział w programach Apollo w 1971 i 1972 roku.

Małgorzata Lazarska