Konkurs „Moje marzenia wyczytane z książek”

W dniu 29 lutego 2024 r. w Bibliotece Publicznej w Łomiankach odbyła się uroczystość wręczenia nagród książkowych oraz dyplomów laureatom oraz wyróżnionym w międzyszkolnym konkursie czytelniczo – plastycznym Moje marzenia wyczytane z książek. Konkurs zorganizowała nasza biblioteka szkolna pod patronatem Biblioteki Publicznej.

Wpłynęło 85 prac wykonanych różnorodnymi technikami plastycznymi z czterech szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 3, SP w Dziekanowie Polskim oraz SP w Sadowej.

Uczestnicy wykazali się ogromną kreatywnością w wyborze książek oraz sprecyzowaniu własnego marzenia. Wśród tytułów pojawiły się np. „Afryka Kazika”, „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. List w butelce”, „Oto jest Kasia”, „Kleks, Nowy początek”, „Cudaczek Wyśmiewaczek”, seria książek o Mopsiku, „Plastusiowy pamiętnik”, „Akademia Pana Kleksa”, „Lew, czarownica i stara szafa”, seria Wojownicy Erin Hunter, „Alicja w krainie czarów”, „Rutka”, „Mikołajek”, „Pożyczalscy idą w świat”, „O psie, który jeździł koleją”.

Gratulacje dla zwycięzców! Podziękowania dla pozostałych uczestników konkursu oraz nauczycieli opiekunów!

Szczególne podziękowania dla Pana Michała Kowalczyka – Dyrektora Biblioteki Publicznej w Łomiankach za wsparcie w organizacji konkursu.

opracowała Anna Walendzik

kierownik biblioteki SP nr 1