Konkurs czytelniczy w klasach młodszych

Jak wiadomo, maj jest miesiącem poświęconym książce i czytelnictwu, dlatego też właśnie w maju odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy dla uczniów drugiej i trzeciej klasy.

Odpowiadając na pytania konkursowe, uczniowie musieli wykazać się  wiedzą na temat omawianych na lekcjach lektur szkolnych.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, zaś wszystkim uczestnikom  dziękujemy za udział w konkursie.

Niech nadchodzące wakacje będą czasem  aktywnego wypoczynku i zabaw ruchowych, ale także rozrywką intelektualną z książką w ręku. Zachęcamy wszystkich uczniów do czytania, bo jak mówi  Stanisław Konarski  „samo już czytanie książek kształci ludzi. Im więcej się czyta, im lepsze książki, tym uczeńszymi czynią one swych czytelników.”

Agnieszka Andrzejewska

Agnieszka Borowska – Syta