Koncert pieśni patriotycznych

[…] Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród!

Nie damy pogrześć mowy.

Polski my naród, polski lud,

Królewski szczep Piastowy. […]

10 listopada był wyjątkowym dniem w naszej szkole. W formie koncertu połączonych chórów Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Łomiankach  i chóru szkolnego uczciliśmy nutą pieśni patriotycznych 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. We wspaniałej scenerii i przy zacnym gronie zaproszonych gości: Pana generała Stanisława Woźniaka, Pana Krzysztofa Terczyńskiego, Pani Ewy Pustoły-Kozłowskiej, Pana Tomasza Siennickiego oraz przedstawicieli Rady Rodziców mieliśmy okazję do wysłuchania i wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych, które towarzyszyły Polakom w trudnych momentach dziejowych, dodawały otuchy, zagrzewały do walki. Między występami połączonych chórów, którym akompaniował na fortepianie Dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej w Łomiankach – Pan Lucjusz Pinkosz, grali także soliści: Amelia Mitros, Kalina Malik i Maja Warda. Dziękujemy artystom i dyrygentkom chórów –  Pani Dorocie Sowińskiej i Pani Annie Marciniak za niezapomniane  i wzruszające chwile z muzyką.