„Kochajmy pszczoły !!! -”- warsztaty

08.05.2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego, ze wszystkich grup wiekowych uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich

„Kochajmy pszczoły !!! – Czy to możliwe ?”.

Zajęcia te miały na celu zapoznanie naszych przedszkolaków  z życiem pszczół i ich ogromną rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Pani Agnieszka  (pszczelarz) – prowadziła spotkanie przebrana w strój Królowej Pszczół, mówiła rymowankami, dzięki czemu rozbudzała w uczestnikach radość oraz zaciekawienie tematem. Zachęcała tym samym do działań na rzecz ochrony przyrody w tym m.in. ochrony owadów zapylających. Podczas warsztatów dzieci poznały pracę pszczelarza, dowiedziały się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz czy podkarmiaczka. Dzieci zaglądały do wnętrza ula, oglądały film o pszczołach – prezentację multimedialną, bawiły się z Królową Pszczół (zabawa w zbieranie pyłku, taniec pszczół). Dowiedziały się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zasady bezpiecznego kontaktu z owadami oraz nauczyły się odróżniać pszczołę od osy (zarówno pod względem wyglądu jak i zwyczajów).

Wszystkie dzieci poznały  świat pszczół przez zmysły: dotyku, słuchu, węchu. Wykonały świece z wosku pszczelego.

Na zakończenie dla utrwalenia wiadomości każdy z uczestników otrzymał: kolorowankę.