„Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”

W roku szkolnym 2022/2023 samorząd województwa mazowieckiego rozpoczął kolejną edycję kampanii społecznej „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”. Dzięki zajęciom organizowanym w szkołach uczniowie dowiadują się m.in. jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i noszenie elementów odblaskowych.

Zajęcia prowadzone są we współpracy z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego, komendami miejskimi, powiatowymi oddziałami Państwowej Straży Pożarnej, komendami policji, ratownikami medycznymi z wojewódzkich stacji pogotowia ratunkowego i transportu sanitarnego oraz delegaturami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

W dniu 9 lutego br. kampania zrealizowana została w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach. Podczas zajęć uczniowie otrzymali elementy odblaskowe i wzięli udział w trzech panelach dydaktycznych promujących bezpieczeństwo. Pierwszy panel poświęcony był nauce udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, drugi odbył się w formie interaktywnego wykładu o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym wraz ze sprawdzeniem wiedzy, a trzeci polegał na pokonaniu  przez dzieci rowerowego toru przeszkód. Swoją obecnością zaszczycili nas:

Pan Sławomir Bakalarski – Kierownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Pani Emilia Liberadzka – pracownik Wydziału Szkoleń i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Pan dh Łukasz Trzeciak – Wiceprezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomiankach

Pan Leszek Zarzycki – Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Piasecznie

Za organizację i opiekę nad przebiegiem wydarzenia dziękujemy Pani Marcie Domańskiej oraz Pani Magdalenie Kalniuk – przedstawicielkom Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.