„Jak pięknie się różnić?”

15 marca uczniowie klasy 2 po raz kolejny wzięli udział w warsztatach online z Muzeum Polin, tym razem temat „Jak pięknie się różnić?”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowiadania o Zebrze oraz sami mieli możliwość doświadczenia jak wiele nas różni i jak bardzo jest to ważne. Sami wyciągali wnioski z dyskusji oraz stworzyli notatkę w formie kartki z pamiętnika. Dowiedzieli się, że jesteśmy różni. Co oznacza, że różnimy się od siebie: wyglądem, charakterem, religią, krajem z którego pochodzimy, językiem, potrzebami, marzeniami, zainteresowaniami, wiekiem. To, że się różnimy jest piękne i ważne, dzięki różnicom nie jest nudno. Teraz już wiemy, że każdy z nas jest wyjątkowy, ważny i każdemu należy się szacunek.

Agnieszka Żelasko