„Jak nie czytam, jak czytam!”

W dniu 7 czerwca 2023 r. nasza szkoła SP nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach wzięła udział w największej ogólnopolskiej akcji czytelniczej dla uczniów pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!”, zorganizowanej przez czasopismo „Biblioteka w Szkole”.😊

W gronie 196 czytelników z klas 0 – 8 upajaliśmy się tytułami, które każdy wybrał osobiście. Wśród nich znalazły się książki o zwierzętach, przygodowe, detektywistyczne, fantastyczne oraz komiksy.

Spędziliśmy miło czas z książką na trawie, na kocykach, na ławkach w plenerze, na kanapach oraz w świetlicy. To świetny pomysł na przypomnienie dzieciom i młodzieży, zwłaszcza tym, którzy mniej czytają, że kontakt z ciekawą książką przynosi dużo radości i satysfakcji. Na pewno powtórzymy częściej podobną inicjatywę w kolejnym roku szkolnym. Wiele osób już zgłosiło chęć udziału.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

nauczyciele – bibliotekarze

Anna Walendzik