Goście z PLL – LOT

W ramach cyklu spotkań poznajemy ciekawe zawody w klasach trzecich 9 lutego 2023r. spotkaliśmy się z  Panią Beatę Lewoniewską i Panem Aldo Flottą. Goście nasi pracują w Polskich Liniach Lotniczych PLL – LOT. Pani Beata jest stewardessą, a Pan Aldo pilotem. Na spotkanie przyszli w galowych mundurach, a także z ciekawymi slajdami ukazującymi pracę na pokładzie samolotu i obsługi lotniska. Ciekawie opowiadali o swoich pasjach i podróżach, odpowiadali na pytania zadawane przez nas. Dowiedzieliśmy się o ścieżce zawodowej, co trzeba zrobić, żeby zostać pilotem i stewardessą, o kolejnych etapach kształcenia, aż do uzyskania uprawnień. Wspomnieli o predyspozycjach potrzebnych do wykonywania tych zawodów. Podkreślali olbrzymią odpowiedzialność, za bezpieczeństwo pasażerów i samolotu, jak ważna jest współpraca wszystkich pracowników PLL- LOT na pokładzie samolotu i pracowników naziemnych.

Dziękujemy bardzo Pani Beacie i Panu Aldo za  poświęcenie swojego prywatnego czasu dla uczniów naszej szkoły.

Trzecioklasiści z wychowawcami.

Joanna Oniśk