Francja

W ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa mój dom” uczniowie klasy 2 postanowili pierwsze dni maja poświęcić podróżom po Europie. 8 maja „odwiedzili” Francję. Tradycyjnie zapoznali się z położeniem Francji na mapie Europy, wyznaczyli też kilka tras do Paryża (samochodem, pociągiem, rowerem – bierzemy udział w akcji „Rowerowy Maj”, a nawet pieszo). Poznali kilka najważniejszych miejsc, zapoznali się z symbolami narodowymi, nie zapomnieliśmy o Polakach, którzy tworzyli we Francji, szczególnie podczas zaborów. Dużą atrakcją były francuskie przysmaki – każdy przyniósł coś co lubi (niektórzy nie mogli się powstrzymać i zjedli jeszcze przed lekcjami). Uczniowie wirtualnie zwiedzili kilka zabytków. Francja bardzo im się podobała, jutro wybieramy się w podróż do kolejnego kraju – apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Agnieszka Żelasko