„Europa mój dom”

W ramach Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Europa mój dom” uczniowie klasy  2 poznali po Hiszpanii kolejny kraj z basenu Morza Śródziemnego. W pierwszym tygodniu 2023 roku wybrali się w wirtualną podróż do Włoch. Zapoznaliśmy się z mapą Włoch, wyznaczyliśmy trasę z Łomianek do Rzymu, poznaliśmy symbole narodowe Włoch. Wirtualnie zwiedziliśmy najważniejsze zabytki, poznaliśmy kilka podstawowych słów oraz liczebniki do 10. Uczniowie wybrali ulubione potrawy włoskie, pierwsze miejsce zajęła pizza, ale bardzo lubią też spaghetti, które co 2 tygodnie jest w szkole na obiad. Kolorowali mapę Włoch oraz samodzielnie rysowali flagę. Podróż do Włoch uważamy za udaną.  Za 2 tygodnie jedziemy do Danii.

Agnieszka Żelasko