Ekologiczny piknik rodzinny

16 września 2023 r. odbył się przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach „Ekologiczny piknik rodzinny”. Wydarzenie zorganizowane zostało pod honorowym patronatem Minister Klimatu i Środowiska Anny Moskwy i dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na uczestników czekały konkursy z ekonagrodami, warsztaty tworzenia ekoramek, pokój zagadek, gry XXL, ekobiżuteria, warsztaty seniorów z sadzenia roślin, występ uczniów naszej szkoły, pokaz autobusu elektrycznego, mobilne stanowisko gminnego punktu „Czyste Powietrze”, stanowisko Straży Miejskiej z mobilnym laboratorium i ekopatrolem oraz oferta dotacji Urzędu Miejskiego w Łomiankach dla mieszkańców w zakresie przedsięwzięć prośrodowiskowych.

Za udział i pomoc w realizacji wydarzenia dziękujemy seniorom, naszym uczniom, którzy ubarwili imprezę swoimi występami,  nauczycielom SP1, Pani Justynie Klimek z Rady Rodziców oraz Straży Miejskiej, która czuwała nad porządkiem i bezpieczeństwem uczestników.

W Pikniku udział wzięła również Pani Burmistrz Małgorzata Żebrowska-Piotrak walcząc dzielnie w zaplanowanych przez organizatorów konkurencjach.

Podczas pikniku wykorzystane były pomoce zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”