Dzień Kundelka

Dziś uczniowie z klasy 3 udali się do gabinetu weterynaryjnego, aby poznać specyfikę pracy weterynarza. Pani doktor opowiedziała dzieciom, na czym polega jej praca oraz uświadomiła, że zwierzęta, podobnie jak ludzie chorują i wymagają  leczenia. Uczniowie dowiedzieli się jak opiekować się psami, kotami i innymi zwierzętami domowymi. Pani weterynarz przyprowadziła na lekcję swojego pieska Lukę, która dzielnie pozwoliła się zbadać. Dzieci poznały podstawowy sprzęt lekarski – stetoskop, kołnierz, otoskop laryngologiczny. Tego typu zajęcia pozwalają uczniom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. W imieniu uczniów dziękujemy pani Katarzynie Zych za ciekawe i pouczające spotkanie.

Małgorzata Lazarska