Dzień Dyni w klasach pierwszych

Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły dynie i ubrali się na kolor pomarańczowy. „ Święto Dyni” było znakomitą okazją, aby dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Dzień Dyni upłynął uczniom na wielu ciekawych aktywnościach. Dzieci miały okazję bawić się w takie zabawy jak:  slalom dyniowy, dynia górą czy  tor przeszkód. Klasyfikowały dynie według wielkości, koloru i kształtu. Rozwiązywały zagadki o dyni i układały puzzle. Sprawdziły również co dynia kryje w środku. Ponadto dowiedziały się  również, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem i można z niej przygotować wiele dań. Twórczym działaniem były  prace plastyczne z dynią w roli głównej.  Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń.

Joanna Jaworska

Wioleta Przybyłowicz