Delegacja z Miasta Siostrzanego Łomianek

W piątek i sobotę, 22 i 23 września br. w naszej szkole gościliśmy delegację z Miasta Siostrzanego Łomianek: Columbia Heights w Stanach Zjednoczonych. Nasi goście przybyli do Łomianek na obchody 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i bitwy pod Łomiankami oraz 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zestrzelenia samolotu Sił Powietrznych USA niosącego pomoc Powstańcom. Przedstawiciele Miasta Siostrzanego, na czele z Panią Burmistrz Columbia Heights Amádą Márquez Simulą, zwiedzali nasza szkołę i podarowali materiały anglojęzyczne do pracy na lekcjach j. angielskiego.

Państwo Gloria i Tom Bergstromowie spotkali się z uczniami. Zapoznali dzieci z historią samolotu Sił Powietrznych USA, który niósł pomoc Powstańcom Warszawskim i 18 września 1944 został zestrzelony nad Dziekanowem Leśnym.

Składamy serdecznie podziękowania naszym gościom za przybycie i prezenty przekazane naszej szkole.