DBAMY O NASZĄ ZIEMIĘ

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy pierwszej przyjrzeli się bliżej murarkom – dzikim zapylaczom, które to pełnią bardzo ważną rolę w miejskim ekosystemie. W naszym szkolnym ogrodzie, wspólnie z panem Jackiem zamontowaliśmy hotele dla pszczół , do których włożyliśmy kokony zapylaczy. Niektóre samce już się wykluły i wybudziły. Ospałe wędrowały po naszych dłoniach, a my z wielką radością umieszczaliśmy je w ich nowych domkach. Ponadto w piękny słoneczny piątek wsadziliśmy do gruntu nasze klasowe kwiatki. Mamy nadzieję, że będzie u nas jeszcze bardziej pachnąco i kolorowo.

Bardzo dziękujemy mamie Bartka, ucznia klasy pierwszej za przygotowanie i udostępnienie domków dla murarek oraz kokonów. Dzięki Pani mieliśmy możliwość uczestniczenia w wspaniałej lekcji ekologii, dowiedzenia się jak wygląda hodowla tych pożytecznych owadów zapylających kwiaty.

Małgorzata Lazarska