Uroczystości patriotyczne

W minionym tygodniu obchodziliśmy bardzo ważną dla naszego miasta i społeczności rocznicę. 22 września 1939 roku rozegrała się pod Łomiankami ostatnia tak duża bitwa kampanii wrześniowej. W bitwie pod Łomiankami brały udział niedobitki wojsk polskich z Armii Poznań i Armii Pomorze pod dowództwem gen. Mikołaja Bołtucia.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali związaną z tym wydarzeniem wystawę prac plastycznych, a w niedzielę, 24 września wzięli udział w uroczystości patriotycznej z okazji 84. rocznicy wybuchu II wojny światowej i bitwy pod Łomiankami oraz 79. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i zestrzelenia samolotu Sił Powietrznych USA, który niósł pomoc Powstańcom. Uroczystość ta, jak co roku, odbyła się na cmentarzu wojennym w Kiełpinie, gdzie pochowani są uczestnicy bitwy pod Łomiankami. Dla naszych uczniów była to ważna lekcja historii i patriotyzmu.