BIEG PAMIĘCI NARODOWEJ

X Bieg Pamięci Narodowej

Łomianki, 10 września 2022 r.

Urząd Miejski w Łomiankach oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Łomiankach serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w X Biegu Pamięci Narodowej w dniu  10 września 2022r. Bieg Pamięci Narodowej jest imprezą „otwartą” i odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:
– kategoria A – uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI,

– kategoria B – uczniowie szkół podstawowych klas VII-VIII,

– kategoria C – młodzież licealna i dorośli.

Bieg odbywać się będzie na dystansie 3200 metrów i prowadzić będzie od zajezdni autobusowej w Kiełpinie obok Jeziora Kiełpińskiego w kierunku Wisły do ulicy Brzegowej, następnie ulicą 6. Pułku Piechoty do Stajni Lider w Kępie Kiełpińskiej, gdzie zakończy się ogniskiem  z pieczeniem kiełbasek.

Start nastąpi o godzinie 10.00, a zapisy do biegu rozpoczną się o godzinie 9.00 przy zajezdni autobusowej w Kiełpinie. Niezbędnym warunkiem, który każdy uczestnik musi spełnić, jest pisemne oświadczenie, iż nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do uczestniczenia w biegu na dystansie 3200 metrów. W przypadku osób niepełnoletnich oświadczenie musi być podpisane przez prawnych opiekunów w momencie zgłoszenia do startu.

Organizator przewiduje nagrody za I, II i III miejsce w każdej kategorii wiekowej, osobno dla dziewcząt i chłopców. Każdy uczestnik biegu otrzyma również pamiątkową koszulkę. Zakończenie imprezy z wręczeniem nagród nastąpi na terenie Stajni w Kępie Kiełpińskiej (6. Pułku Piechoty 2), gdzie przewidziane jest ognisko z pieczeniem kiełbasek.