Z wizytą u Tadeusza Sygietyńskiego

W ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu,  26 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy 4 i 5 udali się do Centrum Folkloru Polskiego ,,Karolin” w Otrębusach – siedziby Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Jest to miejsce, gdzie we wnętrzach pałacu znajduje się ekspozycja, w której przeplatają się dwa wątki: pierwszy to prezentacja kultury ludowej Polski, a drugi to poznanie stylu jaki PZLPiT  Mazowsze wykreował przez 75 lat swojego istnienia. Uczniowie podczas zwiedzania poznali ludową muzykę, pieśni, tańce, instrumenty i przepiękne ludowe stroje, w których zespół występuje. Po zapoznaniu się z historią uczniowie wzięli udział w warsztatach tanecznych z profesjonalnymi tancerzami.

Opiekunowie