SPOTKANIE Z OLIMPIJCZYKIEM

Zawsze ilekroć pojawia się w naszej szkole, rozpiera nas duma. A pojawia się chętnie  i z nieskrywaną radością wspiera nas przy tworzeniu wielu ważnych wydarzeń. Absolwent SP 1, który sercem i szczerą chęcią pomocy zawsze okazuje nam niezawodną przyjaźń, od lat angażując się w organizację Dnia Dziecka i Biegu Pamięci Narodowej. Oficjalnie – judoka, brązowy medalista mistrzostw Europy, sześciokrotny Mistrz Polski Seniorów w judo, olimpijczyk z Pekinu (2008) i Londynu (2012) – Tomasz Adamiec. 8 marca odwiedził uczniów kl. IV c i VI c, by opowiedzieć o niełatwej drodze życiowej zawodowego sportowca. O wyrzeczeniach i trudach, ale też zaszczytach i korzyściach, które może nieść ze sobą sport poparty wytrwałą i ciężką pracą, a nade wszystko pokorą ducha. Spotkanie z p. Tomaszem Adamcem było nie tylko ciekawym doświadczeniem, ale przede wszystkim mądrą lekcją życia, która na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy za, jak zawsze, niezawodność, okazywane nam serce, uśmiech i poświęcany czas, którego prawdziwy Przyjaciel nigdy nie liczy…

Uczniowie i wychowawcy