Sprzątanie Cmentarza

Nadszedł ten dzień, że mogliśmy po dwóch latach ograniczeń pandemicznych wrócić do tradycyjnego sprzątania Cmentarza Ewangelickiego na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego.

Przy pięknej pogodzie i z ogromną energią chętni uczniowie klasy IV c i VI c w sobotni poranek 24 września 2022 r. przystąpili do porządkowania dawnego Cmentarza Ewangelickiego, który znajduje się na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego w Dziekanowie Leśnym. Nekropolią od 10 lat opiekuję się także Stowarzyszenie Nasze Łomianki, którego przedstawiciel – pan Tomasz Sienicki opowiedział uczniom o historii cmentarza i dawnych Łomianek, podkreślając jak ważnym jest, by młode pokolenie przejmowało zadania starszych i dbało o miejsca pamięci na terenie swej małej ojczyzny – Łomianek.

Ruch na świeżym powietrzu, bezpośredni kontakt z przyrodą i historią tak nierozerwalnie ze sobą połączonymi w tym miejscu był doskonałą formą spędzenia czasu wolnego. Na pewno wrócimy tam wiosną!