PRAWO A HEJT

            Uczniowie klasy VII i IV wzięli udział w IV edycji akcji „Adwokaci rozjaśniają prawo” organizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką. Tegoroczny temat przewodni brzmi: „Prawo vs. hejt. Szkoła wolna od hejtu”. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość porozmawiać  z prawnikiem o tym, czym jest hejt w Internecie i świecie realnym, jakie są jego konsekwencje prawne oraz jak skutecznie reagować, gdy stajemy się jego ofiarami lub świadkami.

            To niezwykle ważny temat, bo hejt dotyka coraz większej liczby młodych osób. Wspólnie chcemy budować szkołę wolną od hejtu – bezpieczną, otwartą i opartą na wzajemnym szacunku. Serdecznie dziękujemy za wizytę, to była dla nas cenna lekcja.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej w Łomiankach
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.