DZIEŃ DZIECKA

1 czerwca 2023 r., jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka. Nasi podopieczni mogli liczyć na moc atrakcji z okazji swojego święta. Mieli oni do swojej dyspozycji dmuchańce, specjalnie na ten dzień przygotowane „sale kinowe” oraz pomieszczenie, w którym mogli przeprowadzać rozmaite doświadczenia fizyczne z wykorzystaniem pomocy zakupionych w ramach programu #LabolatoriaPrzyszłości. Dla lubiących zabawę przy muzyce przygotowaliśmy oddzielną salę, przystrojoną wcześniej przez nauczycieli. Na placu przed szkołą dzieci mogły wykazać się swoją kreatywnością modelując rozmaite kształty z przeznaczonych do tego balonów. Lejący się z nieba żar studzili strażacy z łomiankowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, tworząc wodne fontanny za pomocą węży strażackich. Wodne szaleństwo sprawiło naszym dzieciom ogromną frajdę, czego dowodem były niekończące się okrzyki radości. Dzieci miały też okazję wygrać drobne upominki w loterii fantowej.

Atrakcji nie zabrakło również dla naszych najmłodszych wychowanków oddziału przedszkolnego. Maluchy wzięły udział w zorganizowanych przez swoich opiekunów zawodach. Dzielnie pokonywały przeszkody, rzucały piłką do celu i bawiły się z wykorzystaniem kolorowej chusty animacyjnej. Miały też okazję do wcielenia się w prawdziwych poszukiwaczy skarbów.

Dziękujemy Radzie Rodziców działającej prężnie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Łomiankach, Ochotniczej Straży Pożarnej, Nauczycielom oraz wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji tego szczególnego dla nas wszystkich dnia.