Warsztaty baletowe w SP nr 1 w Łomiankach

20 listopada 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łomiankach mieli niepowtarzalną okazję gościć tancerzy Polskiego Baletu Narodowego Opery Narodowej Teatru Wielkiego w osobach Olgi i Vladimira Yaroshenko.

Komu świat baletu nie jest obcy wie, że Vladimir Yaroshenko jest pierwszym solistą wspomnianego już Polskiego Baletu Narodowego, tegorocznym zdobywcą nagrody najlepszego tancerza klasycznego w Polsce, odznaczonym Brązowym Medalem       „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Na co dzień możemy podziwiać jego wielki talent
w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w spektaklach: „Dziadek do orzechów”, „Jezioro łabędzie”, „Romeo i Julia”, „Oniegin”, „Śpiąca królewna”, „Bolero” i wielu innych.       Wraz z żoną Olgą – tancerką Polskiego Baletu Narodowego zachwycają talentem
ale i osobowością. Dzięki ich otwartości i niezwykłej skromności uczniowie klas 4 mogli wziąć udział w warsztatach, przybliżających życie tancerzy baletowych, historię baletu
a co najważniejsze obejrzeć występ w wykonaniu naszych artystów. Kto by przypuszczał,
że na moment nasza hala sportowa stanie się wielką sceną, na której zwykli tańczyć państwo Yaroshenko.

Doceniając gest przybyłych gości, którzy w natłoku obowiązków zechcieli poświęcić czas naszym uczniom, przedstawiciele społeczności szkolnej, tańczący w różnych formacjach również przygotowali występ taneczny.

Były wzruszenia, kwiaty, dyplomy, ale najważniejszym było zetknięcie z wielką kulturą. Nasi uczniowie niewątpliwie na długo zapamiętają to spotkanie.

 

AKTUALNOŚCI, Sport i Rekreacja