tekst alternatywny
tekst alternatywny
Grypa i Covid-19. Co zrobić w przypadku objawów sugerujących zachorowanie – informacja ze strony Gminy Łomianki – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej
///Grypa i Covid-19. Co zrobić w przypadku objawów sugerujących zachorowanie – informacja ze strony Gminy Łomianki

Grypa i Covid-19. Co zrobić w przypadku objawów sugerujących zachorowanie – informacja ze strony Gminy Łomianki

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym wzrasta liczba infekcji dróg oddechowych. Ten rok jest szczególnie trudny ze względu na pandemię koronawirusa i duży wzrost zachorowań na Covid-19.

Procedura

W przypadku stwierdzenia objawów, mogących sugerować zakażenie koronawirusem należy skontaktować się telefonicznie ze swoim lekarzem rodzinnym z Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) (Przychodnie POZ w Łomiankach).

  • Przychodnia Łomianki SPZZLO Warszawa-Żoliborz ul. Szpitalna 6, tel. (22) 751 10 55 Rejestracja czynna w godzinach 7:30–18:00
  • Przychodnia Lekarska Przy Polmo Łomianki S.A. ul. Warszawska 31, tel. (22) 751 69 91
  • Centrum Medyczne ROYALMED ul. Wiślana 36, tel. (22) 250 14 45
  • Nocna Pomoc Medyczna – NZOZ ŁOMIANKI, ul. Warszawska 31, tel. 695 805 523, e-mail: nisozdziekanow.gmail.com

Podczas teleporady lekarz POZ zdecyduje o sposobie dalszego postępowania. W sytuacji, gdy objawy będą wyraźnie wskazywały na możliwość zarażenia koronawirusem, nie będzie trzeba odbywać tradycyjnej wizyty i badania fizykalnego przed zleceniem testu.

Po wykonania testu, jeśli jego wynik będzie ujemny, pacjent zostanie pod opieką lekarza POZ. W sytuacji, jeśli wynik testu na koronawirusa będzie pozytywny – zostanie skierowany na tzw. „ścieżkę zakaźną”, czyli do jednej z placówek, która zajmuje się leczeniem chorób zakaźnych.

Prewencja przede wszystkim

Zachowanie wszystkich osób i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa jest bardzo ważne w walce z koronawirusem. Od każdego z nas zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej. Bądź odpowiedzialny!

  • zachowaj dystans społeczny,
  • dezynfekuj i często myj ręce,
  • zasłaniaj nos i usta!
2020-10-08T11:41:40+02:008 października, 2020|

About the Author:

Skip to content