tekst alternatywny
tekst alternatywny
Hej kolęda, kolęda… – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej

Hej kolęda, kolęda…

Hej kolęda, kolęda…w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert w wykonaniu kapeli góralskiej z Wisły ” BESKIDZCY ZBÓJE”, który wprowadził wszystkie dzieci z klas 0-III w nadchodzący, radosny czas wspólnego śpiewania kolęd i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Usłyszeliśmy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, dowiedzieliśmy się jakie są góralskie tradycje i obrzędy w okresie Świąt Bożego Narodzenia, poznaliśmy regionalne stroje góralskie oraz tradycyjne instrumenty pasterskich. Beskidzcy Zbóje złożyli na koniec życzenia świąteczne zgromadzonej publiczności, która jeszcze długo po zakończeniu komentowała pozytywnie wspólne ludowe dzieło. 

                                                                                                                                 Małgorzata Lazarska

2019-12-13T11:23:11+01:0013 grudnia, 2019|

About the Author: