tekst alternatywny
tekst alternatywny
Ogólnopolski strajk nauczycieli trwa. Nikt nie potrafi przewidzieć jak długo jeszcze – informacja ze strony Gminy Łomianki – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej
///Ogólnopolski strajk nauczycieli trwa. Nikt nie potrafi przewidzieć jak długo jeszcze – informacja ze strony Gminy Łomianki

Ogólnopolski strajk nauczycieli trwa. Nikt nie potrafi przewidzieć jak długo jeszcze – informacja ze strony Gminy Łomianki

Ogólnopolski strajk nauczycieli trwa. Nikt nie potrafi przewidzieć jak długo jeszcze. 
Nieustannie prosimy o pomoc wszystkich rodziców/opiekunów prawnych, którzy są w stanie zapewnić we własnym zakresie opiekę dzieciom. Należą się Państwu ogromne podziękowania za to, że nie było i mamy nadzieję, nie będzie w Łomiankach sytuacji, w których dziecko zostanie bez opieki. Do strajkujących placówek dotarli nieliczni uczniowie, to Państwa zasługa.
Skończyliśmy spotkanie z dyrektorami łomiankowskich szkół publicznych. Ustaliliśmy szczegóły działania na kolejne dni trwania protestu (środa, czwartek):
EGZAMINY
1. Zgodnie z wolą i deklaracją dyrektorów szkół, w których gimnazjaliści mają przystąpić do egzaminów gimnazjalnych – egzaminy odbędą się, jeśli nie wydarzą się niemożliwe dziś do przewidzenia sytuacje.
2. Dyrektorzy szkół pomagają sobie wzajemnie w uzupełnieniu składów komisji egzaminacyjnych, by Państwa dzieci, mimo strajku, mogły w środę przystąpić do egzaminów.
Tak, jak wcześniej prosimy Państwa o organizowanie we własnym zakresie opieki nad swoimi dziećmi/podopiecznymi. W wyjątkowych sytuacjach – dyrektorzy szkół wciąż pozostają do Państwa dyspozycji. Lekcji nie będzie, zajęcia opiekuńczo-wychowawcze – jak dotychczas. Liczba niestrajkujących nauczycieli jest bardzo ograniczona, stąd nasz apel: kto z Państwa może, niech zostanie z dzieckiem.
Dla dzieci, które na co dzień uczą się w publicznych łomiankowskich szkołach, a w trakcie protestu zostaną w domach, przygotowaliśmy ofertę bezpłatnych zajęć. (Konieczne jest okazanie ważnej legitymacji szkolnej).
Zapraszamy:
    1. Basen w ICDS: od jutra (09.04.br.) do odwołania, w godz.: 8.00 – 14.00.

– bezpłatne wejście na basen na hasło „strajk” dla dzieci ze strajkujących łomiankowskich szkół, z ważną legitymacją szkolną;
– dzieci do lat 7 mogę wejść wyłącznie z opiekunem (opiekun również bezpłatnie);
– dzieci od lat 8 mogą przyjść na pływalnię  samodzielnie lub z opiekunem na zasadach j.w. (dziecko i  opiekun bezpłatnie);
– czas przebywania na basenie: 45 min.;
Ze względu na ograniczoną przepisami, dopuszczalną liczbę kąpiących się w niecce basenowej, przy dużej frekwencji chętnych, mogą zdarzyć się okresowe trudności z natychmiastowym wejściem do obiektu.
     2. Centrum Kultury w Łomiankach w godz.: 9.00 – 13.00 (od jutra do piątku 12.04.br.).
  – zróżnicowana oferta bezpłatnych zajęć dla dzieci w wieku: 8-12 lat, konieczne wcześniejsze zapisy w recepcji CK.
    3. Biblioteka w godz.: 9.00 – 12.00 (od jutra do czwartku – 11.04.br.). Konieczne zapisy, tel. 22 751 32 23.
– zajęcia warsztatowe dla łomiankowskich uczniów w różnym wieku, zapewniona opieka.
    4. Świetlica środowiskowa, ul. Baczyńskiego (czynna jak każdego dnia, w godz.: 14.00-18.00)
– zorganizowane warsztatowe zajęcia dla dzieci i młodzieży.
W organizację dodatkowych zajęć profilaktycznych dla uczniów naszych szkół zaangażuje się również Straż Miejska z Łomianek, która wesprze wszystkie placówki ekspertem od zajęć profilaktycznych.
Wszystkich rodziców/opiekunów zapraszamy z dziećmi do bezpłatnego korzystania z „orlików” i boisk przy ICDS.
W trakcie trwania protestu Straż Miejska i Policja będą prowadziły wzmożone patrole w miejscach potencjalnie niebezpiecznych dla dzieci.
O szczegóły ofert i zajęć należy pytać w konkretnych instytucjach.
Czytajcie Państwo kolejne komunikaty na naszej stronie: www.lomianki.pl, oraz na naszych profilach społecznościowych: fb – Urząd Miejski w Łomiankach oraz Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak. 
2019-04-09T06:56:20+02:009 kwietnia, 2019|

About the Author: