Wrobieni w cukier

Szok! Tyle cukru jest w popularnych produktach. Zastanów się dwa razy, zanim po nie sięgniesz. Pamiętaj, że cukier przyczynia się nie tylko do naszej nadwagi, ale powoduje też szereg poważnych schorzeń.

Podczas zajęć ekologicznych obejrzeliśmy prezentację multimedialną „Ile jest cukru w cukrze”, następnie przeszliśmy do działania. Sprawdziliśmy zawartość cukru w popularnych produktach. Byliśmy bardzo zaskoczeni wynikami, niektóre produkty mają więcej cukru niż myśleliśmy. Na sam koniec, przyszedł czas na degustację zdrowych i smacznych soków -oczywiście bez dodatku cukru i konserwantów.

Zachęcamy do zapoznania się z wystawą znajdującą się przy szkolnej stołówce, przeanalizowania  ukrytego cukru spożywanego w ciągu dnia oraz do świadomego wybierania produktów spożywczych.

Eko- uczniowie SP1

#ekoszkola2022