tekst alternatywny
tekst alternatywny
Spotkanie autorskie – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej

Spotkanie autorskie

16 listopada w świetlicy odbyło się spotkanie z Justyną Bednarek – autorką książek dla dzieci i młodzieży, m.in. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite), Pięć sprytnych kun, Babcocha. Justyna Bednarek wprowadziła dzieci w świat książki – opowiedziała o procesie powstawania książki, pracy pisarza i poszczególnych osób zajmujących się wydawaniem książek. Autorka przybliżyła uczniom swoje publikacje, przeczytała rozdział z książki Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite) oraz odpowiadała na liczne pytania od publiczności. Kolejnym elementem spotkania była część plastyczno-twórcza, podczas której dzieci tworzyły własne „skarpetkowe” historie. W ostatniej fazie spotkania pisarka rozdawała autografy.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z grupy świetlicowej – klasy 2a, uczestnicy warsztatów czytelniczych i uczniowie klasy 1b.

Spotkanie było dofinansowane przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Dyskusyjny Klub Książki.

 

Małgorzata Kozińska-Rychner

wychowawca świetlicy

 

2018-11-19T09:01:56+01:0019 listopada, 2018|

About the Author: