tekst alternatywny
tekst alternatywny
Lekcja pierwszej pomocy dla uczniów przygotowujących się do egzaminu na Kartę rowerową – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Kownackiej
//, Nauka i Rozwój społeczny/Lekcja pierwszej pomocy dla uczniów przygotowujących się do egzaminu na Kartę rowerową

Lekcja pierwszej pomocy dla uczniów przygotowujących się do egzaminu na Kartę rowerową

12.04.2018r. gościliśmy panią Annę Wielgosz – doświadczoną specjalistkę z zakresu udzielania pierwszej pomocy z Ośrodka Szkoleniowego Arkadia. Tematem spotkania było oznakowanie miejsca wypadku, powiadomienie służb ratowniczych i udzielenie pierwszej pomocy. Dzieci pod czujnym okiem instruktorki ćwiczyli udzielenie pomocy poszkodowanemu nieprzytomnemu który samodzielnie oddycha (pozycja boczna ustalona), udzielenie pomocy poszkodowanemu który nie oddycha – ćwiczenia na fantomie i za pomocą defibrylatora.

Uczniowie chętnie brali udział w zajęciach, mając świadomość jak w wielu sytuacjach zdobyta wiedza może uratować komuś życie.

Agata Stefańska

 

2018-04-24T07:36:53+02:0024 kwietnia, 2018|

About the Author: