///SPOTKANIE Z MUZYKIEM – Panem Bogusławem Powichrowskim.

SPOTKANIE Z MUZYKIEM – Panem Bogusławem Powichrowskim.

 

Dnia 13 czerwca 2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Bogusławem Powichrowskim – wybitnym muzykiem grającym na skrzypcach                  w orkiestrze symfonicznej – Sinfonia Varsovia, która występuje na całym świecie i gra średnio 100 koncertów rocznie.

Nasz gość opowiedział uczniom m.in. o budowie skrzypiec i smyczka, dowiedzieli się np. gdzie w skrzypcach jest dusza i czym ona jest, poznali techniki wykonawcze, byli zaskoczeni, gdy usłyszeli jak drogim instrumentem są stuletnie skrzypce, a także czym zajmuje się lutnik. Uczniowie zadawali pytania, które nie pozostawały bez odpowiedzi. Słuchali w skupieniu i żywo reagowali na każdy dźwięk, który wydobywał się z instrumentu, usłyszeliśmy kilka wybitnych utworów muzyki klasycznej, ale i rozrywkowej.

Warto wspomnieć, bo przez swoją wrodzoną skromność Pan Bogusław sam tego nie uczynił, że w 2015 roku za swoją działalność został odznaczony Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Mamy nadzieję, że odwiedzi nas jeszcze nie raz i zaprezentuje inne, liczne talenty, np. improwizacje na fortepianie czy malowanie akwareli, bo tym zajmuje się w wolnym czasie.

2018-06-14T10:32:01+00:00Czerwiec 14th, 2018|

About the Author: