Nasz Rekordzista

Nazywam się Michał Pawłowski. Mam 13 lat i chodzę do klasy 6D.

Moja pasja pływania narodziła się w zerówce szkolnej. Raz w tygodniu mieliśmy obowiązkową naukę pływania. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Ja trafiłem do bardziej zaawansowanej. Z początku nie radziłem sobie zbyt dobrze. Nie chciałem pływać, więc celowo nie zabierałem ze sobą czepka i okularów. Obawiałem się jednak, że z powodu słabych wyników, trener przesunie mnie do grupy początkującej. Bardzo tego nie chciałem. Poprosiłem więc mamę, żeby zapisała mnie na dodatkowe lekcje pływania. Z lekcji na lekcję robiłem coraz większe postępy. Przekonałem się ile frajdy i satysfakcji daje pływanie.

Obecnie mam 11 treningów w tygodniu. Można jednak pogodzić je ze szkołą. Mam średnią powyżej 5,00 J

Treningi nauczyły mnie systematyczności, dobrej organizacji i pracowitości.

Trenuję, by jak najlepiej wypaść na zawodach. Uwielbiam atmosferę zawodów – rywalizację i adrenalinę! Z każdej imprezy przywożę medale. Mam ich już ponad 130. W grudniu 2017r. na zawodach w Dreźnie pobiłem nieoficjalny Rekord Polski 12-latków na 100 metrów stylem dowolnym.

Pływanie sprawiło, że radzę sobie również całkiem dobrze w bieganiu na długich dystansach. Reprezentowałem naszą szkołę w biegach przełajowych. Raz zająłem nawet pierwsze miejsce.

2018-06-13T08:57:10+02:00Czerwiec 13th, 2018|

About the Author: